תביעות לתשלום שכר טרחת מתווך

במקצוע תיווך המקרקעין נהוג, כי המתווך גובה עמלת תיווך מכל צד בסכומים שנעים בדרך כלל, בין 1.5% לבין 2.5% בתוספת מע"מ מגובה העסקה.

מתווכים רבים משקיעים משאבים רבים בפרסום הדירה (באמצעות תמונות, פרסום באינטרנט, פרסום במגזינים ובכל דרך אחרת) בנסיעות, בזמן בפגישות עם מוכרים או קונים פוטנציאליים וזאת על חשבונם ועל חשבון זמנם הפנוי.

המצב האידיאלי הוא כאשר המתווך החתים את הלקוחות על הסכם בלעדיות, או על הסכם למתן שירותי תיווך והיה הגורם היעיל שהביא לביצוע העסקה, זאת אומרת המתווך הוא זה שהפגיש בין המוכרים לקונים והיה הגורם שהביא לחתימת ההסכם.

לעתים מתעורר מצב שבו אחד הלקוחות (הקונים או המוכרים) מתנערים מתרומתו של המתווך לביצוע העסקה ומסרבים לשלם למתווך את עמלת התיווך בגין השירותים שהעניק לצורך ביצוע העסקה.

במצב זה אותו לקוח שמסרב לשלם את עמלת התיווך בעצם מפר את החוזה ולמתווך קמה עילת תביעה חוזית לתשלום שכר הטרחה בגין ביצוע העסקה, ובמקרים נוספים גם סעדים וראשי נזק נוספים.

כאשר לקוחות של מתווך (מוכרים או קונים) מסרבים לשלם את עמלת התיווך, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין הפרת חוזה לצורך קבלת ייעוץ משפטי בדבר האפשרויות העומדות בפניכם, לרבות הגשת תביעה חוזית מקיפה וייצוג בבית משפט.

משרדנו מייצג תובעים ונתבעים כאחד בתביעות הנוגעות להסכמי תיווך, לקבלת ייעוץ משפטי מומלץ ליצור איתנו קשר.

המאמר תרם לכם? שתפו שהוא יתרום גם לאחרים
עו"ד אביתר כהן

עו"ד אביתר כהן

עורך דין אביתר כהן הוא חבר ועדת לשון הרע הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל, בוגר במשפטים (LL.B) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל, מוסמך לשכת עורכי הדין בישראל ובעל תעודת מגשר מהמרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.

צור קשר
צור איתנו קשר

אנא מלא את הטופס


נציג מטעמנו ידאג ליצור עמך קשר

דילוג לתוכן