עורך דין קניין רוחני

עו"ד אביתר כהן מתמחה בתחום עורך דין קניין רוחני, חבר ועדת לשון הרע הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל, בוגר במשפטים (LL.B) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל, מוסמך לשכת עורכי הדין בישראל ובעל תעודת מגשר מהמרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.

המשרד עוסק בייצוג תובעים ונתבעים בתביעות מגוונות בתחום הקניין הרוחני, בתביעות הנוגעות לזכויות יוצרים ובתביעות הנוגעות לעוולות המנויות בחוק עוולות מסחריות ובנוסף בהליכי ביניים שונים שענינם קניין רוחני.

עו"ד זכויות יוצרים- המשרד מייצג תובעים, אמנים, יוצרים, צלמים וסופרים  בתביעות העוסקות בשימוש שנעשה בזכויות היוצרים על יצירות שלהם שלא כדין (העתקה, פרסום, שידור, ביצוע פומבי וכו'). זאת אומרת, שימוש ללא רשות ומבלי שעומדות לעושה השימוש ההגנות וההיתרים הקבועים בחוק.

המשרד מייצג תובעים ונתבעים כאחד בתביעות מכוח חוק זכויות יוצרים ובתביעות מכוח חוק עוולות מסחריות.

לייעוץ משפטי בתחום קניין רוחני ניתן ליצור איתנו קשר

קניין רוחני הינו ביטוי רחב המדבר על מגוון רחב של נכסים בלתי מוחשיים. במקרים בהם אתם מרגישים כי נפגע "הקניין הרוחני", אנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין קניין רוחני לשם בדיקה ואפיון של הזכויות שלכם. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – משרד עורכי דין אביתר כהן פה לעשות לכם סדר.

מה זה קניין רוחני?

יצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "קניין רוחני" בהקשרים שונים, אך יחד עם זאת אתם לא מרגישים שאתם יודעים בדיוק מה זה אומר. קניין רוחני הינו הלכה למעשה זכות הבעלות על משאבים רבים אשר אינם מוחשיים – קניין זה יכול להיות יצירות שונות, תוכנות, עיצובים, פטנטים, תוכנות, זכויות יוצרים, סימני מסחר אשר באמצעותם יצרנים מבדלים את שירותיהם ועוד.

אנו למדים כי קניין רוחני הינו אחד הנושאים המדוברים ביותר בדין הישראלי וכיום זכות הקניין מוגנת גם בחוק הישראלי וגם בחוק הבינלאומי באמצעות דיני קניין רוחני. יחד עם זאת בישראל אנחנו רואים מגוון רחב של חוקים נוספים אשר מטרתם לשמור על הקניין, לרבות: חוק הגנת כינוי מקור, חוק הפטנטים, חוק זכויות יוצרים, חוק זכויות מבצעים ומשדרים ועוד מגוון רחב של חוקים ותקנות נוספות אשר נועדו "להגן" על הקניין שלכם. כיום מדינת ישראל חתומה על הסכמים בינלאומיים עם ארגון הסחר העולמי בנושאים שונים הקשורים בקניין רוחני.

מה הם התחומים בהם מתעסקים במסגרת קניין רוחני?

כפי שכבר הצלחתם להבין כאשר אנחנו מדברים על קניין רוחני אנחנו מדברים על תחומים בהם איננו רואים מוצרים מוחשיים. בין התחומים השונים אנו רואים:

  • פטנטים – במסגרת קניין רוחני ובשילוב של חוק הפטנטים אנו רואים תקנות רבות אשר מטרתן להסדיר את הקניין במסגרת פטנטים שונים.
  • זכויות יוצרים – זכויות יוצרים נחשב לאחד מתחומי הקניין הבולטים ביותר, במהלכו אנחנו מגנים על מגוון רחב של יצירות שונות – אמנות, מוסיקה, תוכנה. זכויות יוצרים יכולים להיות במהלך העתקה, פרסום, השמעה, ביצוע פומבית, השכרה ושאר נגזרות אחרות. 
  • סימני מסחר – מדובר בתחום נוסף בעולם הקניין הרוחני, העתקה של סימני מסחר שונים אשר תפקידם למתג ו/או לבדל עסק אחד מן השני נחשבים גם הם לקניין רוחני.
  • עיצובים – עיצובים הינם מוגדרים בחוק העיצובים, תשע"ז-2017: "מראהו של מוצר או של חלק ממוצר, המורכב ממאפיין חזותי אחד או יותר של המוצר או של חלק מהמוצר" לפיכך אנחנו למדים כי כל צבע, צורה, עיטור, מרקם והחומר שממנו הם עשויים יכול להיחשב לקניין רוחני. 

ביניהם אנחנו רואים גם דיני בנושא זכות מטפחים(זנים מיוחדים של פרחים), הגנת כינוי מקור, חוק מבצעים ומשדרים ועוד. ישנם משתנים רבים המשפיעים על הקניין – לפיכך אנחנו רואים חשיבות בעבודה עם עורך דין המתמחה בקניין רוחני.

החשיבות בעבודה עם עורך דין המתמחה בקניין רוחני

קניין רוחני נחשב לאחד הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות, יחד עם זאת מדובר בתחום הדורש מקצועיות ומיומנות נרחבת ברמה המשפטית. אנחנו רואים חשיבות בעבודה עם עורך דין בעל ניסיון, ותק ומוניטין אשר מתמחה בעולם הקניין הרוחני וזהו עיקר עיסוקו. עורך דין המתמחה בעולם הקניין הרוחני לרבות עולמות נוספים המהווים מעטפת מלאה, לרבות – הגנת הפרטיות ולשון הרע ידע לתת לנו מעטפת מלאה תחת קורת גג אחת ולהוביל אותנו כל הדרך להצלחה בתיק ולהגנה על הקניין שלנו ו/או של המוצר שלנו.

עורך דין קניין רוחני –  משרד עורכי דין אביתר כהן

משרד עורכי דין אביתר כהן הינו אחד מן המשרדים המוערכים, המובילים והמתקדמים בישראל בעולם הקניין הרוחני. המשרד ליווה במרוצת השנים אלפי תובעים ונתבעים בכל שלבי ההליך עד למתן פסיק דין, לרבות בהליכי גישור ובערעורים אזרחיים. המשרד מתמחה בתיקי לשון הרע, תיקים מסחריים בתחומי עיסוק נרחבים, הוצאת דיבה ובתיקי קניין רוחני ועובד ללא לאות על מנת להגיע אל חקר האמת ולמצות את הזכויות שלכם.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו ולבחור נכון,
בוחרים נכון – בוחרים אביתר כהן.

צור קשר
צור איתנו קשר

אנא מלא את הטופס


נציג מטעמנו ידאג ליצור עמך קשר

דילוג לתוכן