פיטורים בזמן הריון או בחופשת לידה – באיזה מקרים תוכלי לקבל פיצוי ?

כיום לעובדת בהריון קיימות הגנות חזקות ומשמעותיות על זכויותיה במסגרת חוקי העבודה, שמחייבים את המעסיק שלה שלא לפטר אותה במהלך התקופה ואף לאחריה, חוקי העבודה קובעים סקנציות פליליות וגם אזרחיות במסגרתן ניתן לקבל צווים המונעים פיטורים וגם פיצוי בגין הנזק שנגרם לעובדת בהריון.

הסמכות לדון בתביעות שבין עובדת בהריון למעסיק שלה נתונה לבתי הדין האזוריים לעבודה וזאת מכוח סעיף 13א' לחוק עבודת נשים, תשי"ד-1954 שהוא החוק העיקרי המבטיח את זכויותיהן של עובדות בהריון.

כשעובדת בזמן הריון, על המעסיק להעניק לה חופשת לידה לתקופה של 26 שבועות, מתוכם לפחות שבעה שבועות לפני יום הלידה המשוער או פחות (בהתאם לרצון העובדת) ו-19 שבועות נוספים לאחר יום הלידה. במהלך חופשת הלידה אסור למעסיק להעסיק עובד או עובדת בתקופת לידה והורות.

חוק עבודת נשים מעניק הגנה גם לעובדת בהריון שהפילה ומאפשר היעדרות של עד שישה שבועות מזמן ההפלה, וכן מעניק הגנות גם לעובדת בהריון שחלתה ואושפזה עקב ההריון, ולעובדת הנושאת עובר עבור אישה אחרת, לעובדת שמיועדת לקבל לחזקתה ילד, לעובדת מאמצת ולעובדת שהיא הורה במשפחה אומנה שמקבלת לביתה ילד לגיל עשר.

חוק עבודת נשים מגן על עובדות בהריון מפיטורים בזמן ההריון כל עוד העובדת צברה וותק של שישה חודשים לפחות במקום העבודה, הגנה זו חלה גם על עובדי קבלן כוח אדם. בדומה אסור למעסיק לפטר עובדת בתקופה של 60 ימים לאחר הלידה, אלא אם מתקיימים חריגים מסוימים בחוק ולתקופה של שישה חודשים במקרים שבהם העובדת לא יכולה להגיע לעבודה בגלל שנשקף סיכון למצב הבריאותי שלה.

בנוסף להגנה הרחבה שפורס החוק על עובדת בהריון, חל איסור לפגוע בתנאי העסקתה של העובדת, כך למשל אסור למעסיק להפחית מהיקף המשרה של העובדת או לפגוע בהכנסתה במקום העבודה, חל איסור להעסיק עובדת בהריון שעות נוספות או ביום המנוחה השבועי שלה.

מעסיק שפוגע בזכויות של עובדת בהריון ומפטר אותה לפני יציאתה לחופשת לידה או לאחר הלידה עשוי לחוב באחריות מכוח החוק ולפצות את העובדת בסכומים לא מבוטלים. במקרה שבו מעסיק מפטר עובדת בהריון לפני יציאתה לחופשת לידה או בתקופה של עד 60 ימים לאחר יום הלידה, רשאי בית הדין האזורי לעבודה לחייב את המעסיק לשלם לעובדת שפוטרה את משכורת בשיעור של 150% לתקופה שחלה מיום הפיטורים ועד לסיום ההגבלה על הפיטורים ובנוסף פיצויי פיטורין.

בנוסף לפיצוי שכר העבודה בשיעור 150% ופיצויי פיטורין, רשאי בית הדין האזורי לעבודה לפסוק לעובדת בהריון פיצוי בגין נזק לא ממוני- עוגמת נפש וכאב וסבל שנגרמו לעובדת עקב הפיטורין בזמן ההריון או בחופשת הלידה. בנוסף לסעדים הכספיים רשאי בית הדין האזורי לעבודה לתת צווי עשה למעסיק להחזיר עובדת בהריון לעבודה או צווי מניעה המונעים ממנו לפטר עובדת בהריון.

במקרים מסוימים עובדת בהריון שפוטרה בזמן הריון או בזמן חופשת לידה זכאית לפיצוי גם אם לא הצליחה להוכיח נזק, בגין הפליה בעבודה מחמת הריון בהתאם לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ"ח-1988 – עובדת שפוטרה בזמן הריון או בחופשת לידה יכולה לקבל פיצוי של עד 120,000 ₪ ללא הוכחת נזק מכוח הוראות החוק.

במקרה שקיבלת זימון לשימוע בתקופת ההריון או חופשת לידה ובמקרה שפיטרו אותך בתקופות אלה, כדאי לפנות אלינו לייעוץ ראשוני ובדיקת הזכאות להגשת תביעה כספית נגד המעסיק בקבלת שכר העבודה המגיע לך ופיצוי בגין הפליה במקום העבודה- לייעוץ משפטי ראשוני צרו קשר- 072-393-9422

המאמר תרם לכם? שתפו שהוא יתרום גם לאחרים
עו"ד אביתר כהן

עו"ד אביתר כהן

עורך דין אביתר כהן הוא חבר ועדת לשון הרע הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל, בוגר במשפטים (LL.B) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל, מוסמך לשכת עורכי הדין בישראל ובעל תעודת מגשר מהמרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.

צור קשר
צור איתנו קשר

אנא מלא את הטופס


נציג מטעמנו ידאג ליצור עמך קשר

דילוג לתוכן