עורך דין ליטיגציה

עו"ד אביתר כהן מתמחה בתחום עורך דין ליטיגציה, חבר ועדת לשון הרע הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל, בוגר במשפטים (LL.B) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל, מוסמך לשכת עורכי הדין בישראל ובעל תעודת מגשר מהמרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.

ליטיגציה - ייצוג והופעה בבית משפט

ליטיגציה אזרחית (הופעה וייצוג בבתי משפט) היא תחום העיסוק המרכזי של המשרד, עו"ד אביתר כהן מופיע ומייצג את לקוחות המשרד בכל הערכאות המשפטיות בארץ- בתי משפט השלום, בתי המשפט המחוזיים ובית המשפט העליון, לרבות בטריבונלים שיפוטיים כגון בתי הדין האזוריים ובית הדין הארצי לעבודה וכן בתי המשפט לענייני משפחה.

בחירת עו"ד ליטיגציה אזרחית

כשמחפשים עורך דין ליטיגציה אזרחית, בראש ובראשונה יש לשים לב לתקשורת לכימיה בין הצדדים, מערכת היחסים בין עורך דין-לקוח חייבת להיות טובה כאשר כל צד פועל באופן גלוי כלפי הצד השני. לכך יש להוסיף את האנושיות, וכן את המקצועיות של עורך הדין, את בקיאותו בסדרי הדין השונים ובדין המהותי, את ידיעותיו בדבר ההלכות השונות והחקיקה.  

בטרם הכניסה לשערי בית המשפט משרדנו נפגש עם הלקוח כדי להבין מהי הסוגיה שבמחלוקת או העוולה שבוצעה כלפיו, לפשט ללקוח את הסיטואציה, להסביר סיכונים וסיכויים וכן להבין מהי המטרה שהלקוח מעוניין להשיג בהגשת התביעה או בניהול ההגנה. לאחר גיבוש המטרות, משרדנו מתכנן ובונה אסטרטגיה לניהול התיק בצורה הטובה ביותר לטובת הלקוח תוך שימוש בכלים המשפטיים וההליכים השונים, על מנת לסתור את טענות הצד השני ולחזק את סיכויי הלקוח בהשגת המטרה.

עו"ד ליטיגציה אזרחית חייב להיות מנוסה בייצוג והופעה בבית המשפט על מנת להעביר לשופט היושב בדין את עמדת הלקוח בצורה הפשוטה ביותר, החדה ביותר ולהעלות טענות ונימוקים המתיישבים עם האינטרסים של הלקוח, זאת תוך שמירה על כבוד המקצוע, תוך מתן קשב לדעת השופט/ת היושבים בדין תוך סתירת טענות הצד שכנגד.

ייצוג בבית המשפט הוא תחום עיסוק עיקרי של המשרד. לפני הכניסה לשערי בית המשפט, יש לבחור עורך דין עם ניסיון שידע לייצג את האינטרסים של הלקוח בצורה הטובה ביותר, תוך השגת המטרות בהליך האזרחי, בין אם ההליך נפתח ביוזמת הלקוח כתובע או נכפה על הלקוח כנתבע או צד ג'.

עורך דין טוב, ידע מתי הצעת פשרה שמועברת ללקוח היא הצעה טובה שיש בה כדי לרצות את הלקוח, לשמור על האינטרסים של הלקוח ולהמליץ ללקוח לקבל אותה מאשר לנהל הליך משפטי שכול להימשך מספר שנים.

יחד עם זאת, לא כל הצעה תואמת את טובת הלקוח ועורך דין טוב, ידע מתי להמליץ ללקוח להמשיך להילחם עבורו ולנהל עבורו הליך משפטי עד לתוצאה הסופית של פסק דין.

עורך דין טוב ידע נגד מי להגיש את התביעה, ידע לאיזה בית משפט כדאי יותר להגיש את התביעה, ינסח את כתבי הטענות באופן מקצועי, תוך התייחסות לכל העובדות הרלוונטיות לצורך ביסוס התביעה או ההגנה, ינהל הליכים מקדמיים מועילים, יזמן עדים, יבקש צווים מסוימים (ככל שנדרש), ויכין חקירות נגדיות לעדים באופן מועיל, כך שבסופו של דבר חקירות העדים ישמשו לחיזוק וביסוס טענות הלקוח.

לתיאום פגישה עם עורך דין אביתר כהן וקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר.

צור קשר
צור איתנו קשר

אנא מלא את הטופס


נציג מטעמנו ידאג ליצור עמך קשר

דילוג לתוכן