איך בעל דירה יכול להבטיח את תשלומי שכר הדירה מהדייר?

הסכם שכירות הוא חוזה מחייב לכל דבר ועניין. מצד אחד בעל הדירה שמשכיר את הדירה מתחייב לספק לדייר דירה ראויה למגורים לתקופה שעליה הסכימו הצדדים, ומצד שני הדייר מתחייב לשלם את שכר הדירה במועד, את מסי הדירה השוטפים (ועד בית, ארנונה, חשמל, מים וכו'), לשמור על הדירה במצב תקין ולפנות את הדירה בסיום תקופת השכירות.

בתקופת הסגר בקורונה, רבים הפסיקו לעבוד או פוטרו והגיעו למצב כלכלי קשה, בדומה גם בעלי עסקים נפגעו והפעילות הכלכלית שלהם הצטמצמה בתקופה זו או פסקה לחלוטין. כפועל יוצא מהפגיעה החמורה במשק, רבים לא הצליחו לעמוד בתשלומי שכר הדירה, או שילמו את אלה באיחור.

כל משקיע שבבעלותו דירה למגורים, חייב להכיר את הביטחונות שביכולתו לדרוש מהדייר במסגרת החוק. כך למשל, יכול בעל דירה לדרוש שיקים לביטחון, הבעיה במקרה זה, הוא שהדייר יכול לבטל את השיקים.

לכן, הבטוחה הטובה ביותר עבור בעל דירה למגורים, היא ערבות בנקאית או כסף מזומן בגובה של ארבעה חודשים מתקופת השכירות, בהתאם לחוק השכירות והשאילה, תשל"א-1971.

חשוב לציין שלא בכל מקרה יכול בעל הדירה לממש את הערבות הבנקאית, אלא רק ברשימה סגורה של מקרים שבהם שוכר הדירה הפר את ההסכם. דרישה נוספת למימוש הערבות היא מתן הודעה מוקדמת לשוכר הדירה בדבר ההפרה.

במקרה שבו שוכר הדירה הפר את הסכם השכירות, נמנע מלשלם את תשלומי שכר הדירה ואת התשלומים השוטפים, או מסרב לפנות את הדירה, מומלץ ליצור קשר ולהתייעץ עם עורך דין הפרת הסכם שכירות

המאמר תרם לכם? שתפו שהוא יתרום גם לאחרים
עו"ד אביתר כהן

עו"ד אביתר כהן

עורך דין אביתר כהן הוא חבר ועדת לשון הרע הארצית של לשכת עורכי הדין בישראל, בוגר במשפטים (LL.B) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל, מוסמך לשכת עורכי הדין בישראל ובעל תעודת מגשר מהמרכז הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין.

צור קשר
צור איתנו קשר

אנא מלא את הטופס


נציג מטעמנו ידאג ליצור עמך קשר

דילוג לתוכן